تبلیغات
iranrahavard - رونق بیشتر صنایع دستی با حضور در بازار کشورهای همسایه – گردشگری

رونق بیشتر صنایع دستی با حضور در بازار کشورهای همسایه – گردشگری

نویسنده : بهترین وبلاگ Ž سه شنبه 19 اردیبهشت 1396 05:45 ب.ظ  •   مفیدستان:

رونق بیشتر صنایع دستی با حضور در بازار کشورهای همسایه

خبرگزاری آریا-معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: هم اکنون ۱۴ هزار هنرمند و صنعتگر صنایع دستی در کشور داریم.
به گزارش خبرگزاری آریا ، بهمن نامور مطلق در دیدار با استاندار ایلام افزود: خوشبختانه رشته‌های صنایع دستی استان ایلام در حوزه اشتغال زایی موقعیت خوبی دارند.
وی با بیان اینکه هم اکنون ۱۴ هزار هنرمند و صنعتگر صنایع دستی در کشور داریم که کارهای آن‌ها ثبت شده است گفت: البته ظرفیتی بیش از این در کشورمان وجود دارد.
نامور مطلق با اشاره به اینکه زیبایی شناسی منطقه و فرش در استان ایلام از اهمیت بالایی برخوردار است افزود: هم اکنون در حال بررسی و تکمیل ظرفیت‌های منطقه هستیم.
وی ادامه داد: استان ایلام مرز‌ها و پایانه‌های مشترکی با کشور عراق دارد باید صنایع دستی ایران در این کشور نمود بیشتری داشته باشد.
همچنین هنرمندان، صادرکنندگان و علاقه‌مندان و فعالان کشورمان می‌توانند با حضور در عراق دنبال بازارهای جدید در این کشور باشند.
نامور مطلق با ابراز خرسندی از اینکه دولت یازدهم به رشد صادرات صنایع دستی کمک کرد افزود: پارسال بیش از ۳۶ درصد رشد در عرصه صادرات داشتیم که جز ارقام بالای صادرات غیر نفتی در کشورمحسوب می‌شود.
وی گفت: این آمار امید بخش را طی سال‌های اخیر با روندی رو به رشد به صورت مستمر داشتیم.
نامور مطلق بر لزوم همکاری تمامی دستگاه‌ها برای رسیدن به رشد و موفقیت مطلوب از مروارید استاندار ایلام خواست تا صنایع دستی کشور را نیز در این مسیر همراهی کنند.
در این نشست مروارید استاندار ایلام در زمینه لزوم حمایت ملی برای رشد صنایع دستی در کشور بر افزایش زمینه همکاری‌های مرتبط برای توسعه صادرات و فروش صنایع دستی تاکید کرد.
معاون صنایع دستی کشور در ادامه سفر خود به استان ایلام از چندین کارگاه صنایع دستی شامل گلیم نقش برجسته، جاجیم بافی، کاشی منقوش، فروشگاه‌های صنایع دستی، آموزشگاه صنایع دستی بخش خصوصی بازدید کرد.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب رونق بیشتر صنایع دستی با حضور در بازار کشورهای همسایه – گردشگری در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :رونق بیشتر صنایع دستی با حضور در بازار کشورهای همسایه – گردشگری
http://mofidestan.ir/%d8%b1%d9%88%d9%86%d9%82-%d8%a8%d9%8a%d8%b4%d8%aa%d8%b1-%d8%b5%d9%86%d8%a7%d9%8a%d8%b9-%d8%af%d8%b3%d8%aa%d9%8a-%d8%a8%d8%a7-%d8%ad%d8%b6%d9%88%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%b1-%da%a9/

آخرین ویرایش: - -